Hrvatska udruga banaka otvorila je prijave za sudjelovanje u Europskom kvizu o novcu (eng. European Money Quiz), online natjecanju za učenike u dobi od 13 do 15 godina. Prethodnih je godina sudjelovalo više od 2600 učenika koji su pokazali zavidnu razinu znanja o financijama i novcu.

Nacionalni kviz o novcu održat će se 23. ožujka 2022. godine u 13h u sklopu međunarodnog obilježavanja Europskog tjedna novca (21. - 25. ožujka 2022.), a prijavljeni timovi učenika će se istovremeno natjecati na poznatoj Kahoot! platformi.

Dvoje predstavnika prvoplasiranog tima na nacionalnom kvizu sudjelovat će na online europskom finalnom natjecanju 10. svibnja 2022. koje organizira Europska bankovna federacija (EBF) te će imati priliku osvojiti dvodnevni izlet u Bruxelles i novčanu nagradu za svoj razred.

Dostupni kvizovi za vježbu

Za što bolji uspjeh natjecatelja, pripremljeni su kvizovi za vježbu iz područja financijske pismenosti, novca, matematike, kibernetičke sigurnosti, online plaćanja, osnovnih financijskih usluga i Europske unije.

Kvizovi za vježbu i dodatne informacije

Upute za kvizove za vježbu

Svi koji ne sudjeluju u nacionalnom natjecanju, također mogu besplatno, neovisno o natjecanju, koristiti kvizove.

Europski kviz o novcu je projekt Europske bankovne federacije čiji je cilj učenjem i pripremama za kviz poboljšati financijsku pismenost djece i mladih diljem Europe. Spaja online učenje o osobnim financijama i natjecanje svih prijavljenih timova, iz različitih učionica u isto vrijeme.

Više informacija pronađite u objavi koja se nalazi ili na internetskoj stranici HUB-a.