e Twinning projekti u 1.b 2020.-2021.

Baš smo bili vrijedni !

Više na linku: e Twinning projekti u 1.b 2020.-2021. - Wakelet

JA I SVA MOJA LICA

U novu školsku godinu ulazimo s jednim međunarodnim eTwinning projektom „Me, Myself & I“ („Ja i sva moja lica“).

Projekt je nastao s ciljem promoviranja važnosti i brige za dobro mentalno zdravlje djece i mladih. Kroz projekt će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici.

Više na linku: http://os-mertojak-st.skole.hr/projekti_eu/etwinning_projekt/_me_myself_i_

eTwinning projekt: PRIČA O MJERNIM JEDINICAMA

Autori projekta:

Adela Papić (OŠ Lučac, Split), Lovorka Krstulović (OŠ Mertojak, Split)

LOGO PROJEKTA

O PROJEKTU

Učenici će tijekom školske godine 2017/18. kroz ovaj projekt upoznati različite dijelove Republike Hrvatske, istraživati povijest mjernih jedinica, te uvidjeti potrebu uvođenja SI sustava. Prepoznati će i razumjeti pojmove koji se spominju na satu. Svi će rezultati biti prikazani u različitim web 2.0 alatima, a nastati će i mnoštvo nastavnih materijala koje će poslije moći biti korišteni u nastavi fizike, matematike i kemije. Ovakvim načinom rada učenje postaje zanimljivije, motivirajuće, a razvijati će se i digitalna pismenost.

Više na linku: http://os-mertojak-st.skole.hr/projekti_eu/etwinning_projekt/pri_a_o_mjernim_jedinicama

E-TWINNING PROJEKTI 1.B RAZREDA

1.b razred se ove školske godine uključio u mnoge E-twinning projekte . Učenici rado sudjeluju u likovnim , digitalnim ili drugim radionicama( igre, opažanje promjena u prirodi ,briga za starije..) . Ovo su neki od naših pokušaja kojima smo sudjelovali u projektima.

Više na linku: http://os-mertojak-st.skole.hr/projekti_eu/etwinning_projekt/e_twinning_projekti_1_b

Razvijajmo se zajedno uz inovacije

Projekt se provodio u okviru Erasmus + programa. Za cilj je  imo unaprjeđenje i modernizaciju nastavnog i izvannastavnog programa škole implementacijom inovativne i tehnološki napredne metodologije poučavanja, obrade i prezentiranja obrazovnog sadržaja. Uključio je  mobilnost 12 članova školskog osoblja koji su sudjelovali na stručnim usavršavanjima u inozemstvu.

Istraživači prošlosti

Projekt je bio namijenjen učenicima trećih razreda kako bi spoznali mnoštvo zanimljivosti iz prošlosti. Za lakše otkrivanje detalja iz prošlosti pozvali smo na suradnju naše roditelje te bake i djedove. Učenici su istražili i uočili sličnosti i razlike života i rada u prošlosti i u danas .

Family day

Dan obitelji obilježava se 15. svibnja . Učitelji su osmislili nastavne ili izvannastavne aktivnosti dizajnirajući kreativne i zanimljive načine postizanja rezultata učenja. Ove aktivnosti su  uključivale članove obitelji učenika, najviše  roditelje, kao aktivne sudionike u nastavnom procesu.
Završno je projekt rezultirao zbirkom planova/primjera aktivnosti/radionica za intenziviranje suradnje obitelj – škola .

20 dana dobrote

Ciljevi projekta za učenike:aktivan i odgovoran član razreda, škole i lokalne zajednice koji poznaje i poštuje vrijednosti osobnog i zavičajnog identiteta te prihvaća različitosti, poštujući tradicionalne okvire (Advent). Učenik koji uočava potrebe svakog člana zajednice i nastoji se aktivno uključiti i sudjelovati nudeći vlastito „zrnce dobrote“ i na taj način utječe  na vlastitu sredinu.

Šetnja kroz godišnja doba

Ovim projektom željeli smo  razvijati ljubav prema prirodi, poticati zanimanje za istraživanje promjena u prirodi, upućivati na važnost i korisnost boravka na svježemu zraku te poticati razumijevanje potrebe zaštite životinja pogotovo zimi.

Pružimo djeci ruku ljubavi

Potrebno je usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu, organizirale su se posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu, pokrenuti će se nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece, poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s  djecom, te i aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire.

Što?Ča?Kaj?

Projekt je namijenjen učenicima četvrtih razreda kako bi obogatili svoj rječnik istražujući ga kroz tri hrvatska narječja. Tijekom istraživanja učenici će stvarati svoje razredne rječnike, pronalaziti značenja zagonetnih rečenica iz različitih narječja, međusobno učiti kroz kvizove i križaljke, osmišljavati pjesme i igrokaze koristeći se štokavskim, kajkavskim i čakavskim narječjem .