10.listopada 2014.- POSJET CARITASU I CENTRU ZA BESKUĆNIKE

Autor: Jadranka Ivanušić, Milena Budimir, 10. 10. 2014.

U petak, 10.10.2014.obilježen je svjetski Dan beskućnika. Učenici naše škole, u organizaciji vjeroučitelja i uz svesrdnu pomoć roditelja, dali su svoj doprinos obilježavanju tog dana. Naime, u sklopu manifestacije Dani kruha, ove godine smo odlučili izići iz učionica   i podijeliti svoj kruh s onima koji ga nemaju.

Tako je jedna skupina učenika sa prikupljenom donacijom hrane, posjetila Caritas splitsko-makarske nadbiskupije i na licu mjesta vidjeli kako funkcionira Pučka kuhinj(naime, upravo je bilo vrijeme ručka za 150 korisnika),zatim su obišli prostorije gdje se prikuplja i dijeli odjeća, gdje je ravnatelj, g. Jerončić upoznao učenike sa svim akcijama kojima se nastoji pomoći potrebitima, te naglasio da je svatko od nas pozvan živjeti djelotvornu, karitativnu ljubav.

Druga skupina učenika sa roditeljima prijevoznicima "punih ruku" posjetila je Centar za beskućnike udruge Most u Gundulićevoj ulici. Ljubazno osoblje je provelo učenike kroz novouređene prostorije te kratko izložili aktivnosti Centra.Nakon zajedničkog fotografiranja , krenuli smo nazad, u naše učionice, ali bogatiji za jedno novo iskustvo i spoznaju-tu, pored nas žive ljudi koji trebaju našu pomoć pa ma kako se činila mala.Ali ,  D. Cesarić lijepo kaže:
"... i moja kaplja pomaže ga tkati.."